zbiornik AdBlue

Dlaczego stosuje się AdBlue?

Pod nazwą AdBlue kryje się wodny roztwór mocznika. To dodatek, który od pewnego czasu zobowiązani są stosować właściciele pojazdów wyposażonych w silnik Diesla. Początkowo AdBlue musieli stosować wyłącznie kierowcy samochodów ciężarowych, dzisiaj muszą go tankować także właściciele nowszych modeli samochodów osobowych.

Rola, jak pełni AdBlue

Zadaniem wodnego, niezwykle czystego roztworu mocznika jest zmniejszenie emisji tlenków azotu. Wtrysk AdBlue odbywa się przed katalizatorem. Roztwór mocznika na drodze reakcji chemicznej zamieniany jest w amoniak, z którym reagują tlenki azotu.

Warunki przechowywania AdBlue

Duża procentowa zawartość wody sprawia, że AdBlue jest związkiem silnie korozyjnym. Stąd też do jego magazynowania niezbędne jest używanie specjalnych zbiorników na AdBlue. Konieczne jest także używanie specjalnych węży, pistoletów oraz pompy do AdBlue. Producent zbiorników AdBlue ma w ofercie zbiorniki jedno- i dwupłaszczowe.

Jednym z nich jest Storage Partners. Firma ta specjalizuje się w produkcji zbiorników do przechowywania i transportu AdBlue oraz urządzeń do dystrybucji i produkcji tego środka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *