Dom z pompą ciepła

Naprawdę warto postawić na pompy ciepła

Naprawdę warto postawić na pompy ciepła
5 (100%) 1 vote[s]

Cały czas poszukujemy sposobów na skuteczniejsze i bardziej ekonomiczne zapewnianie ciepła w naszych domach. Spalanie gór węgla nie jest już rozwiązaniem do zaakceptowania. Jedną z alternatyw, które naprawdę warto rozważyć, jest za to pompa ciepła.

Pompy ciepła w praktyce

Pompy ciepła to systemy działające w oparciu o najprostsze prawa fizyki, które trudno jest jednak podsumować w jednym zdaniu. Najkrócej mówiąc, pompa ciepła to system przekazywania ciepła z ziemi lub wody do domu. Jest to system pasywny, który cały czas czerpie ciepło bez konieczności stosowania jakiegoś paliwa czy zasilania. Dzięki temu po poniesieniu jednorazowych kosztów inwestycji można cały czas korzystać z dostaw ciepła, a jedynymi opłatami zmiennymi w czasie są koszty przeglądu i drobnych napraw systemu. Chociaż moc pompy ciepła zwykle nie jest za duża, domy pasywne bardzo często są w stanie poradzić sobie bez żadnego dodatkowego ogrzewania, jeśli mają pompę ciepła.

Projektowaniem i montażem pomp ciepła zajmuje się firma Klimex z Gorzowa Wielkopolskiego. Poza tym firma zapewnia sprawne wykonywanie przeglądów i napraw tego systemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *