Montaż instalacji elektrycznych

Projektowanie i montaż instalacji elektrycznych

Projektowanie instalacji elektrycznych jest jednym z podstawowych elementów dokumentacji budowlanej. Musi zawierać podstawowe parametry, rozwiązania oraz schemat instalacji.

Budowa instalacji elektrycznych powinna przede wszystkim zostać przeprowadzona tak, aby całość była bezpieczna dla wszystkich domowników. Montaż instalacji elektrycznych wymaga najczęściej użycia przewodów płaskich, które umieszczane są w płytkich bruzdach, które zostały wycięte w tynku. Do ściany mocuje się je uchwytami z tworzywa sztucznego, a jeśli przewody są szerokie, także aluminiowymi blaszkami, które z kolei mocowane są kołkami rozporowymi. Niekiedy instalacje elektryczne poprowadzone są za pośrednictwem elastycznych rurek, wykonanych z tworzywa sztucznego. Jednak należy mieć świadomość, że to rozwiązanie jest dużo bardziej czasochłonne, a co za tym idzie bardziej kosztowne w sensie ekonomicznym. Warto je zastosować tam, gdzie w razie konieczności wymiany trzeba by było niszczyć wykończenie powierzchni ścian.

Wszelkimi pracami remontowymi, w tym usługi elektryczne, zajmuje się poznańska firma remontowa Putmajster. Jej wykwalifikowany personel rzetelnie wykonuje wszelkie prace renowacyjne, dotrzymując wcześniej ustalonych terminów. Dodatkowo jedną z usług firmy Putmajster jest fotowoltaika - projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *