Teatr repertuar

Poznań. Miasto przyjazne sztuce teatralnej

Poznań. Miasto przyjazne sztuce teatralnej
5 (100%) 1 vote[s]

Współcześnie w Poznaniu funkcjonuje na stałe trzynaście teatrów, z których każdy posiada swoją siedzibę. Jest też Opera, która dla wielu mieszkańców miasta jest świadectwem metropolizacji i kulturalnego wzrostu stolicy Wielkopolski.

W Poznaniu, który z racji występowania festiwalu międzynarodowego Malta może aspirować do miana Polskiej stolicy teatralnej. Sam repertuar jest bardzo zróżnicowany i każdy wielbiciel sztuki teatralnej znajdzie tu odpowiednie dla siebie pozycje i sztuki. Jednocześnie na scenach poznańskich teatrów możemy zobaczyć ogólnopolskie premiery i najlepszych, znanych aktorów. To dobitnie świadczy o wzroście znaczenia miasta i teatrów w Poznaniu. Znaczenie ma też przyjazna polityka władz Poznania, które sprawia, że amatorzy sztuki teatralnej i jej entuzjaści dobrze się czują w tym mieście i mają przestrzeń do tworzenia nowych wydarzeń artystycznych w zróżnicowanej formie.

Swój udział w wydarzeniach kulturowych ma także Teatr Wielki im. S. Moniuszki. Jest jednym z najstarszych teatrów w Poznaniu, a repertuar tego teatru od zawsze był pełny w znakomite widowiska teatralne i operowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *